Archiv článků

Absolventi právnických fakult se o práci bát nemusí

28. 1. 2010: Podle zprávy o uplatnění absolventů vysokých škol na pracovním trhu v roce 2009, kterou zpracovalo Středisko vzdělávací politiky při Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy, skončí na úřadu práce méně než 1% absolventů právnických fakult.
více


DLA Piper - cesta na 1. místo žebříčku Legal Business 100

15. 9. 2009: Ve spolupráci s advokátní kanceláří DLA Piper vám představujeme žebříček LEGAL BUSINESS GLOBAL 100, seznam advokátních kanceláří s celosvětově nejvyššími příjmy. Zároveň stručně představujeme vznik a cestu DLA Piper na jeho vrchol.
více


Advokátní kancelář jsem založil na zelené louce - rozhovor s Danielem Mališem

3. 2. 2009: Dr. Mgr. Daniel Mališ, LL.M. je partnerem AK Daniel Mališ & Partners. Během rozhovoru přiblížil zejména začátky své kanceláře a možnosti uplatnění , které nabízí studentům a absolventům právnických fakult.
více


Byli jsme partnery galavečera PRÁVNÍK ROKU 2008

25. 1. 2009: Již čtvrtý rok v řadě udělovaly společnost EPRAVO.CZ a Česká advokátní komora prestižní ocenění Právník roku. Ceny sv. Yva, patrona právníků, byly předány vybraným právníkům 23. ledna na slavnostním galavečeru v hotelu Clarion za účasti špiček české justice a zástupců vlády. Partnerem galavečera byl portál pracepropravniky.cz .
více


Procházka Randl Kubr se mění na PRK Partners

23. 1. 2009: Dovolujeme si Vás informovat, že naše advokátní kancelář v České republice změnila právní formu podnikání a transformovala se ze sdružení Procházka Randl Kubr na PRK Partners s.r.o. advokátní kancelář.
více


Procházka Randl Kubr, Praha se spojuje s Bellák & Partners, Budapešť

15. 9. 2008: Největší česká právní a daňová kancelář Procházka Randl Kubr (PRK) a přední maďarská právní kancelář Bellák & Partners (BPL) oznámily své spojení, a to s účinností od 15. září 2008.
více


Rozhovor s JUDr. Vladimírem Jirouskem, předsedou České advokátní komory

16. 6. 2008: O tom, proč se nestal hercem ale advokátem, o jeho lásce k fotbalu, ale hlavně o práci, kterou splácí svůj dluh české advokacii...
více


Rozhovor s Milanem Polákem, partnerem advokátní kanceláře Weinhold Legal

2. 6. 2008: Mgr. Milan Polák se specializuje na právo obchodních společností a na soudní a rozhodčí řízení. Je zapsán v listině rozhodců vedené Rozhodčím soudem při Hospodářské a Agrární komoře České republiky.
více


Proč se učit římské právo? Rozhovor s profesorem Michalem Skřejpkem

12. 5. 2008: Prof. JUDr. Michal Skřejpek, DrSc., je profesorem na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Na katedře právních dějin se zabývá římským právem – zejména římským právem veřejným. Je autorem několika učebních pomůcek a vědeckých monografií, např. Římské právo, Římské právo v datech a Bona fides.
více


Rozhovor s Martou Chromou - o jazykové vybavenosti absolventů právnických fakult

21. 4. 2008: PhDr. Marta Chromá, Ph.D. je uznávanou odbornicí na právnickou angličtinu. Je autorkou několika souvisejících publikací a v současnosti zastává funkci Vedoucí Katedry jazyků na Právnické fakultě Univerzity Karlovy.
více


předchozí 1 2 3 4 následující


TOPlist