Archiv článků

Čeho si na studentech ceníme nejvíce? Rozhovor s Lubošem Nevrklou, partnerem AK Mališ Nevrkla Legal

27. 6. 2012: Před více než třemi lety vyšel na našem portálu rozhovor se známým pražským advokátem Danielem Mališem. Od té doby se jeho advokátní kancelář rozrostla a změnila název i právní formu z původní Daniel Mališ & Partners na Mališ Nevrkla Legal, advokátní kancelář, s. r. o. Pozvání k dalšímu rozhovoru tentokrát přijal JUDr. Luboš Nevrkla, PhD.
více


Byl vyhlášen 8. ročník soutěže Právník roku

21. 5. 2012: Česká advokátní komora a společnost EPRAVO.CZ vyhlásily již 8. ročník celojustiční soutěže Právník roku 2012.
více


V roce 2011 zaznamenal portál pracepropravniky.cz 95 000 návštěvníků

11. 3. 2012: Portál pracepropravniky.cz pokračuje v trvalém růstu návštěvnosti. Zatímco v předchozích letech portál navštěvovalo v průměru 30 000 uživatelů ročně, v roce 2011 zaznamenal systém Google Analytics 95 659 unikátních návštěvníků.
více


Ceny pro nejlepší právníky roku 2011 jsou rozdány

2. 2. 2012: V brněnském Bobycentru byly 27. ledna 2012 vyhlášeny výsledky sedmého ročníku celojustiční soutěže Právník roku 2011.
více


Výsledky soutěže Právnická firma roku 2011

23. 11. 2011: Společnost EPRAVO.CZ pod záštitou předsedy vlády ČR Petra Nečase, ministra spravedlnosti ČR Jiřího Pospíšila a České advokátní komory vyhlásila výsledky již čtvrtého ročníku ankety Právnická firma roku.
více


DLA Piper posiluje svou pozici na trhu právních služeb v České republice

21. 3. 2011: PR ČLÁNEK: Mezinárodní právní firma DLA Piper významně posiluje svou pozici ve střední Evropě rozšířením své pražské kanceláře o nový tým přicházející z pražské pobočky Wolf Theiss. Při této příležitosti byli novými partnery DLA Piper Prague LLP jmenováni Pavel Marc a Jakub Adam. V souvislosti s s jejich příchodem zahájilo v pražské kanceláři svou činnost oddělení pro poskytování právních služeb v německém jazyce.
více


Mezi deseti nejvlivnějšími podnikatelkami v ČR se umístily dvě advokátky

21. 10. 2010: Hospodářské noviny již pošesté vyhlašovaly 25 nejvlivnějších žen českého byznysu. Advokátní stav úspěšně reprezentovala Vladimíra Glatzová a Vladimíra Papirnik.
více


Klára Veselá Samková: Jsem hyperkomunikativní člověk

30. 4. 2010: Jedna z nejznámějších českých právniček v rozhovoru popsala své začátky v advokacii, prozradila počet zájemců, kteří ji každý měsíc žádají o pomoc a přiznala, kolik času tráví denně na facebooku.
více


Jaký je nástupní plat advokátního koncipienta?

13. 4. 2010: Snad každého studenta právnické fakulty zajímá, v jaké výši se po absolutoriu bude pohybovat jeho mzda. Zatímco absolventi, kteří mají namířeno do státní správy, si mohou spočítat svůj plat na desetiletí dopředu, mladí právníci toužící po místě advokátního či exukotorského koncipienta budou o své mzdě vyjednávat na volném trhu.
více


Michael Rostock - Poplar : Právo je pro mě uzavřená kapitola

31. 1. 2010: Rozhovor s upřímným a nekompromisním investorem z pořadu Den D, který vystudoval práva, ale vůči právníkům je skeptický.
více


předchozí 1 2 3 4 následující


TOPlist