Absolventi právnických fakult se o práci bát nemusí

Podle zprávy o uplatnění absolventů vysokých škol na pracovním trhu v roce 2009, kterou zpracovalo Středisko vzdělávací politiky při Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy, skončí na úřadu práce méně než 1% absolventů právnických fakult.


Středisko analyzovalo data o počtech absolventů, počtech absolventů dále pokračujících ve studiu na vysoké škole a počtech nezaměstnaných absolventů (v intervalu 6-12 měsíců po absolutoriu).

Srovnání zaměstnatelnosti absolventů z hlediska různých typů vysokých škol a fakult ukazuje na vysokou úspěšnost zejména absolventů lékařských a právnických fakult. Míra jejich nezaměstnanosti je totiž nižší než jedno procento. Méně než tříprocentní nezaměstnanost vykazují absolventi  fakult pedagogických a technických, naopak nejhorší výsledky mají absolventi fakult zemědělských a přírodovědeckých, z nichž je více než 5 % registrováno na úřadech práce.

Při bližším porovnání všech českých právnických fakult nenajdeme významné odchylky. Absolventi PF UK vykazjí standardizovanou nezaměstnanost ve výši 0,4%, absolventi PF MU 0,9%, absolventi PF UP 0,6% a absolventi FPr ZČU pak 1,6 %.

Celá zpráva včetně přehledných tabulek a grafů je volně ke stažení zde.

 

zdroj: www.strediskovzdelavacipolitiky.info28. 1. 2010


TOPlist